kapat× Destek
17.11.2017
18 Kasım Akrep Burcunda Yeni Ay

18 Kasım Cumartesi günü AKREP burcunun 26’ derecesinde Algol  sabit yıldızının tam karşısında Zuben El-Akrab yıldızıyla kavuşumda bir yeni ay gerçekleşecek.

Çok dönüştürücü ve tetikleyici bir yeni ay etkisi altında olacağız. Bir çok insan bilmediği ama merak ettiği zor bir yola adım atacak. Sisli bir patikada fener ışığıyla yolumuza devam etmeye çalışırken karşımıza  engel olarak sürüngen beynimizden atılan çığlıklar çıkacak. 

Kırmızı bir yılanla karşılaştığınızda ne yaparsınız düşünün. Onun büyüsüne kapılıp peşi sıra onu takip mi edersiniz yoksa tehlikeyi sezip aklınızı kullanır mısınız? Seçimi size bırakacak büyük akıl. 

Venüs’ün Neptün’e yaptığı muhteşem trine romantik bir aşkın sinyalini verdiği gibi müzik, resim ve sanat alanında da destekleyici bir etki yaratıyor ama sanki Akrep burcundaki Venüs ve Jüpiter soslu yaratılmış bir pembe pastanın üzerine bu yeni ayla lilith kırmızısı toz biber tanecikleri ekleniyor gibi. Pastayı fazla kaçırmamakta fayda var yoksa diliniz uf olabilir:)

Hayatınızda neye zaafınız varsa bu konuyla ilgili sınavlar yeni ay zamanı karşınıza çıkacak. Bu sınavlar kariyeriniz, para, güç ya da cinsellik temalı dünyevi isteklerinizle ilgili olabilir. Bırakmayı öğrenmeniz ve yeni  deneyimlere yer açmanız için ani kararlar ve gelişmeler olabilir hayatınızda. Durumun en iyi tarafı ise bazılarınız cesaretle yeni iç görüler kazanabilir ve iradesini devreye sokmayı öğrenebilir. 

Algol etkisi ve haritadaki su yogunluğu nedeniyle denizde ve karada fırtınalar olabilir. 

Mars Pluto karesi agresif davranışlara, güç savaşlarına ve kazalara dikkat çekerken yeni ay sırasında güneş tutulması derecesinin de tetikleniyor oluşu bu dönemde dünyada maalesef yeni terör olayları yada doğal felaketler olabileceğini gösteriyor.

Bu dönemde üreme organlarıyla ilgili hastalıklarda ve boyun, boğaz hastalıklarında artış olabilir. Hastalıkları önemseyin ve kontrollerinizi ihmal etmeyin. 

Algol sabit yıldızının genetik gelişmelerle yakın bağı olduğu araştırmacılar tarafından keşfedilmiştir. Bu etkileşime şifacı Chiron’un güzel açıları da eşlik ettiği için tıp alanında ve genetik teknolojisinde dünyada ses getirecek yeni buluşlar bekleyebiliriz. 

Zorlu bir kasım ve Aralık ayı bizleri beklerken yollarınızın kesiştiği her insanın ve yaşadığınız her olayın bir sebebi olduğunu unutmayın ve yaratıcıya güvenin. 

Gümüş rengi derin nehirin karşı kıyısına geçip ödüle ulaşmanız dileğiyle ve sevgiyle...

Derya D. Ozboz

Yorum