kapat× Destek
03.01.2018
2018, 11 MUCİZESİ ve YENGEÇ SÜPER DOLUNAYI

2018’e Yengeç burcundaki şahane bir süper dolunayla giriyoruz. Süper dolunay Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu dolunaydır ve Ay bu zamanlarda normalden daha büyük dolayısıyla da daha etkilidir. 

2018 yılının numerolojik toplamı karmik 11 sayısını verirken bir eş zamanlılıkla bu dolunayın gerçekleştiği derece de 11’ Yengeç. Seneye 11 sayısıyla giriş yaptıktan sonra Ocak sonunda gerçekleşecek Aslan burcunda bir Ay tutulmamız olacak ki o da 11’ Aslan burcunda.  Büyük aklın kesinlikle okumamızı istediği bir mesaj gizli burada sembol avcıları için. 

Peki bu mesaj ne olabilir? 11 sayısı karmik bir sayıdır ve bilinç altı kilitlerimizin açılışını, ruhsal uyanışı ve farkındalığı simgeler. 2018 kesinlikle sürprizli ve değişik bir yıl olacak. En başta türbülansın kralı (kibarca sürprizin diyelim) Uranüs burç değiştirecek. Ayrıca normal seneler de her yıl 4 tutulma yaşanırken, 2018 senesinde 5 tutulma gerçekleşecek. Astroloji de bu o sene önemli olayların yaşanacağının göstergesi kabul edilir. Global anlamda önemli olaylar yaşanırken kişisel anlamda da haritanızın vaat ettiği kadar değişimler ve ruhsal uyanışlar kapıda olacak. 

Hadi birazcık Yengeç dolunayını beraber inceleyelim. Ay Yengeç burcunda çok mutludur çünkü kendi yönettiği burçtadır ve burada çok güzel ve güçlü bir şekilde çalışır. Dolunayın hele ki bir süper dolunayın Yengeç’de olması ise Ay’ın gücünün istenenden fazla çalışması  anlamına gelebilir. Dolunay’da dişil ve eril, ying ve yang karşı karşıya gelir. Bu dönemde egolarımız ve duygularımız çatışırken bir de Yengeç burcunun hassas yapısı nedeniyle normalden daha alıngan ve duygusal hissedebilir, her sözden nem kapabiliriz. 
Özellikle yakın çevreniz ya da ailenizle ilgili konularda kendinizi değersiz hissedeceğiniz ve incineceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. 

Dolunay’ın açılarına bakarsak;  ilk gözüme çarpan dolunayın Oğlak burcundaki Güneş’le kavuşan Venüs’e ve uzakda olsa Pluton’a yaptığı karşıt açı. Bu açı sizlere aşkla ve parasal konularla ilgili kalıcı bir karar arifesinde olduğunuzu söylüyor. Dönüşüm kolay olmasa da kendinize güvenin ve geçmişe tutunmayı bırakın. 

Dolunayın Balık burcundaki Neptün’le ve Akrep burcundaki Jüpiter- Mars kavuşumuna yaptığı açılar inanılmaz güzel mistik bir su üçgeni oluşturuyor. Şifalanmak için, dualarımızın duyulması için, niyet etmek için ve bolluğun hayatımıza akması için çok güzel potansiyeller barındıran enerjiler var gökyüzünde. Sezgilerinizin ve içgüdülerinizin her zamankinden fazla olacağı bu dönemde rüyalarınıza ve hislerinize de güvenebilirsiniz. 

Son olarak 2018’in huzur ve mutluluğun sizlerle olduğu, kendinizi geliştirebileceğiniz, tanıyabileceğiniz, yaşayan her canlıya karşı empati duyabileceğiniz ve içinizdeki o güzel çocuğu dışarı çıkartabileceğiniz güzel bir yıl olmasını diliyorum.

Astrolog 
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

"Çocuk olsam yeniden...
Bir tek düştüğüm için acısa içim,
Ve kalbim;
Çok koştuğum zaman çarpsa sadece."
Cemal Süreyya

Yorum