kapat× Destek
21 Agustos Güneş Tutulması ve Kehanetler

Türkiye saatiyle 21.30'da, 21 Ağustos 2017'de Aslan burcunun 28.52 derecesinde bir tam güneş tutulması gerçekleşiyor. Aslan burcu insiyatif almayı, harekete geçmeyi, tutkuyu, dramayı, sahneyi, kendini ifade etmeyi temsil eder. Bu tutulma yenilikler ve süprizler gezegeni Uranüs'le muhteşem bir üçgen açı yapıyor. Jüpiter'in Mars ve Satürn'le yaptığı olumlu açılar da bir çok insan için kadersel, çok güzel olayların başlangıcının söz konusu olduğunun müjdesini veriyor. Yine de tutulma sırasında bir çok gezegenin retro olduğunun ve bunun savaş gezegeni Mars'la kavuşan bir tutulma olduğunun altını çizmek isterim. Kişisel olarak bu tutulmadan en iyi şekilde faydalanmak için Aslan burcunun temsil ettiği konulara yönelebilirsiniz. Cesaret edemediğiniz olayların üzerine gidebilir, yeni hobiler edinebilir, aşıksanız gidip açılabilirsiniz:) Ayrıca tutulma 5. Evin yöneticisi Aslan burcunda gerçekleşeceği için çocuk sahibi olmak için de güzel bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Bu dönemde aldığınız kararların sonuçlarını 31 Ocak'da gerçekleşecek Ay tutulması sırasında görebiliriz.

21 Ağustos tutulmasını bu kadar popüler yapan ve insanları korkutan ana sebep ise tutulmanın 99 seneden sonra tüm Amerika'dan gözlemlenecek olan ilk tutulma olması ve 145 nolu Saros döngüsüne ait olması. 145 nolu Saros döngüsüne ait en son tutulma 11 Ağustos 1999 senesinde oldu ve ülkemizden de izlendi. Bu tutulmadan tam 6 gün sonra ise belki de tarihimizdeki en acı olaylardan biri gerçeklesti ve 17 Ağustos depremini yaşadık.

Amerika için de dönüm noktası olabilecek çok önemli olayların arifesinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu tutulma 1908 yılından beri tüm Amerika'da gözlemlenecek en büyük tutulma olmasının yanında üst düzey yöneticileri ve kralları temsil eden Regulus sabit yıldızıyla da kavuşum yapıyor olacak. (Regulus sabit yıldızının orbu 2.30 derecedir!) İşin için de kraliyeti temsil eden Regulus olduğu ve bu tutulma İngiltere'nin haritasını da tetiklediği için, İngiltere'de de bir takım gelişmelerin olabileceğini ve belki de en sonunda Prens William'a taht yollarının açılacağını söyleyebilirim.

Amerika'nın iç çatışmalara, ekonomik düzenlemelere, doğal felaketlere, fırtına ve depremlere hazırlıklı olması gereken bir döneme girdik. Bu olaylar hızlı bir şekilde gerçekleşebileceği gibi önümüzdeki 3 yıla da yayılabilir. Tutulmayı Amerika için daha da önemli hale getiren işaretlerden biri de tutulmanın Trump'ın yükseleniyle ve Marsıyla kavuşum yapacak olması. Trump'ın intikam için ve hızlı bir şekilde verdiği kararlar sadece Amerika'yı değil, bütün dünyayı etkileyecek olaylara sebep olabilir. Trump için bir suikast, sağlıkla ilgili sorunlar ya da son 145 nolu Saros döngüsünde kardeşini kaybettiği için yine ailesinden birinin kaybı söz konusu olabilir.

Amerika için deprem riskine gelirsek California kıyıları ama özellikle tutulmanın % 100 görüleceği Charleston-Güney Karolayna ve Savannah-Georgia tarafları büyük bir deprem ya da fırtına riski altında olabilir. Tarihte "büyük Charleston depremi" olarak da geçen 7.3 büyüklüğündeki deprem 29 Ağustos 1886 yılındaki güneş tutulmasından sadece iki gün sonra gerçekleşti ve şimdi yine güneş tutulması Charleston'dan tam olarak izlenebilecek. Charleston ve çevresinde deprem riski olduğu uzun süredir dillendiriliyor zaten ve şehirde neredeyse 100 yıldır bütün evler bir deprem ve su baskınına uygun olarak yapılıyor. Daha önceden bir çok kez gitme şansı edindiğim bu şehir evleriyle, sokaklarıyla nereye bakacağınızı şaşırdığınız bir görsel şölen sunuyor sizlere ve şu sıralarda daha çok cruise gemilerinin kalktığı bir turizm kenti görünümünde ancak zamanında pamuk ticaretinin yapıldığı büyük bir liman şehriymiş ve bölgenin bütün zenginleri devasa evler yaptırıp burada yaşar ve şaşalı bir hayat sürerlermiş. Tabii bu zenginliği Afrika'dan getirdikleri köleleri boğaz tokluğuna pamuk tarlalarında çalıştırarak yaptıklarını da unutmamak lazım. Ne demiş atalarımız "Su uyur KARMA uyumaz...

Türkiye haritasına bakarsak tutulma Turkiye haritasinın 3. Evinde gerçekleşecek. 3. Ev her türlü iletişimi, ulaşımı ve üniversiteye kadar olan eğitim kurumlarını temsil eder. Bu konularda yasaların değişmesi, yeni sansür uygulamalarının gündeme gelmesi ya da milli eğitimde bir takım değişimlerin gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

"The greatest adventure of life is finding our place in the circle of life" 
"Yaşamdaki en büyük macera, yaşam döngüsündeki yerimizi bulmaktır."

~The Lion King

Hepinize kolay gelsin:)

Karma Astrolog
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum