kapat× Destek
28.06.2018
28 HAZİRAN 2018 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

Yorganın Altına Saklanmak İsterken Gerçeklerle Yüzleşme Zamanı...

Dolunaylar güneş ve ayın karşı karşıya gelmesiyle oluşur. Bu karşıtlık çekişmeyi de beraberinde getirir. İki polaritenin çekişmesi bir takım duygusal krizlere yol açabilir. Bu krizler ruhumuzu büyütmek için verilen küçük şok dalgalarıdır aslında. Bu sayede artık bize hizmet etmeyenlerle yüzleşir ve bırakmamız gerekenleri bırakarak bir bakıma ruhsal detox uygularız.

28 Hazirandaki dolunay Oğlak burcunun 6.28’ derecesinde gerçekleşiyor. Dolunayın hiç sevmediği ve zararlı olduğu Oğlak burcunda oluşu ve retro hareket eden Satürn’le yaptığı kavuşum duygularımızın yeterince beslenmediği ve kendimizi depresif, keyifsiz ve genel olarak kısıtlanmış hissedeceğimiz bir döneme işaret ediyor.

Ay’ın bu alanda Satürn’le kavuşumu ve bu sırada Chiron’a yaptığı kare açı kemikler, dişler ve dizlerle ilgili problemleri arttırabilir. Tifo ve dizanteri gibi salgın hastalıklarda ise artış olabilir.

Dolunay Oğlak burcunun 6.34’ derecesinde bulunan Kaus Borealis ve 8.18’ derecesinde bulunan Facies’le buluşarak disiplin, kontrol, azim ve çok çalışmayla gelen başarıyı desteklese de Facies yıldızının ismi gibi faşist eğilimleri, gizli ilişkileri, sansürü ve acımasızlığı destekleyen yapısı dünya genelinde bu tür eğilimlerin artacağına da işaret ediyor.

Biliyorsunuz Uranüs Boğa burcu’na geçti. Uranüs en son 1934 yılında Boğa burcuna geçtiğinde kendisinin Ay ve Jüpiter’i de Facies sabit yıldızıyla birleşen Hitler Almanya’da Führer ilan edildi ve Mussolini gibi liderler ortaya çıktı. Şu sıralar pek çok büyük ülkenin başında diktatörlük meraklısı liderlerin olduğunu düşünürsek bu diktatörlerin yükselişini izleyebilir ve bu liderlerin dünya barışını derinden etkileyecek eylemlerine tanıklık edebiliriz.

Savaş gezegeni Mars retro pozisyonda güney ay düğümüyle kavuşurken ve yazın 3 tane çok güçlü etkileri olan tutulma bizi bekliyorken bu dolunayın olayların öngösterimini başlatabileceğini ve bu yazın çok sıcak geçeceğini tahmin edebiliriz.

Dolunayın Türkiyeni’nin komşularını ve açık düşmanlarını temsil eden 7. Evde olması Türkiye’nin üye olduğu bir takım uluslararası örgütlerle yol ayrımına gelebileceğini ve dış ilişkilerde oluşabilecek gerginliklere ve hareketliliğe işaret ediyor.

Dolunay sırasındaki Aslan burcunda bulunan Venüs’le retro Jüpiter’in yaptığı kare açı ise fazla kibire, egoya, ekonomideki gereksiz harcamalara dikkat diyor.

Dolunay Satürn kavuşumunun Uranüs’e yaptığı üçgen açı ise eskiyi geride bırakıp yenilenmemizde ve planlı çalışırsak hedeflerimize ulaşmamızda bize yardımcı olacaktır.

Dolunay günlerinde bol bol dua etmenizi, meditasyon yapmanızı ve doğada zaman geçirmenizi öneririm. Çevrenize merhametli ve sevecen davranarak yardım elinizi tüm canlılara uzatabilirsiniz. Unutmayın iyilik ve merhamet en büyük koruyucudur.

Sevgi ve ışıkla
Astrolog
Derya D. Ozboz
TC Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorumlar (
0
)

  • Seyhan albaş, 28 Haziran 2018 15:09:29

    Ben 15 Aralık 1967 muğla milas çamiçi doğumluyum saat ise o tarihteki öğle ezanı. Ikizim ceyhan albaş 15 Aralık 1967 muğla milas çamiçi öğlen selası doğumlu. Bi türlü net yükseleni çıkaramadık. Bu döneme göre mi saatin bakılması gerekiyor.

Yorum