kapat× Destek
26.01.2018
31 Ocak Ay Tutulması

31 Ocak Çarşamba günü saat 16.24’de Aslan burcunun ikinci dekanı, 11. derecesinde bir tam tutulma gerçekleşecek. Ay tutulması sırasında ayın çevresinde kırmızı bir hale oluşacağı için bu tür tutulmalara kanlı ay tutulması denir. Her ne kadar bizlere görsel bir şölen sunsa da özellikle kabalistik yahudi mistizminde bu bir savaş işareti olarak kabul edilir.

Ay tutulmaları daha çok bilinç altımızla, iç dünyamızla, alışkanlıklarımızla ve dürtülerimizle alakalıdır. Bize duygularımıza format atma, üzerinde çalıştığımız konuları sonuçlandırma ve geçmişi kapatma fırsatı verir. 

Ay tutulmasının gerçekleşeceği Aslan burcu ateş elementli, cesur, kendine güvenli, cömert, yaratıcı ve liderlik özellikleri olan bir burçtur. Sanatçıları, gençleri ve kralları temsil eder. Global olarak Aslan burcunun temsil ettiği bu konuların öne çıkacağını özellikle sanat dünyasında ve krallıkla yönetilen ülkelerde önemli olaylar yaşanacağını söyleyebiliriz. 

Tutulma sırasında Ay; üretimi, tarımı, anneliği, kadınları, üremeyi ve beslenmeyi temsil eden Ceres astroidiyle tam kavuşum yapıyor olacak. Önümüzdeki 6 ay süresinde tüm dünyada kadın haklarıyla, doğum kontrolüyle, çevrecilikle, üretim ve tarım politikalarıyla ilgili gelişmeler öne çıkabilir.

Türkiye merkezli tutulma haritasının yükseleninin ayın yönettiği Yengeç burcu olması aile, annelik, vatan kavramlarını bizler için daha da öne çıkartırken Pluto 7. Evden buna karşıt açı yapıyor. Tutulmanın Türkiye’nin dış dünyadan nasıl göründüğünü  oldukça etkileyeceğini ve büyük düşmanlıklarla karşılaşacağını söyleyebiliriz. Ayrıca bu durum genel olarak evlilikler açısından da tehlikeli bir döneme işaret ediyor.

Tutulmanın 2. Ve 8. Ev aksında olması ekonomi, para politikaları, borçlar, davalar ve krediler alanında bir dönemin kapandığını ve yeni bir döneme giriş yaptığımızı gösteriyor.  Ay’ın materyalist Ceres’le yaptığı ve parayı temsil eden Venüs’ün güney ay düğümüyle yaptığı kavuşumlar da bunu destekler nitelikte. Kişisel haritanıza göre değişmekle beraber genel olarak önümüzdeki süreçte beklemede kalmanızı, büyük borçlara, risklere girmemenizi ve paranızı tasarruf etmenizi öneririm. 

Ay’ın Neptün’le yaptığı 150’lik açı zaten duygularımızı allak bullak edecek tutulma enerjilerini daha da güçlendirecek. Neptün’ün dokunuşuyla önümüzü görmekte zorlanabilir, kafa karışıklığı, aldanma, aşırı hayalperestlik yaşayabiliriz ve çevremizdeki olaylara karşı aşırı hassas olabiliriz. 

Venüs’ün güney ay düğümüyle yaptığı kavuşum kaderin geçmiş aşklarınızı yeniden karşınıza çıkarabileceğini, yapılan hataların yeniden hatırlanabileceğini ve canınızı yakabileceğini söylüyor. Bunu affetme ve yeniye yer açmak için bir fırsat olarak görmelisiniz. Aslında Şubat ayındaki ilişkiler açısından çok daha olumlu olacak olan Güneş tutulması öncesi bir nevi detox yapıyorsunuz. Ayrıca bu dönemde yeni tanıştığınız ve size tanıdık gelen insanlara da dikkat edin çünkü bu insanları karmadan getirmiş olma olasılığınız yüksektir. 

Satürn’ün 6. Evde yerleşmesi kemiklerle, romatizmal hastalıklarla ve dişlerinizle ilgili problemler yaşatabilir. Tutulma Aslan burcunda gerçekleştiği için kalp ve omurga sağlığına da dikkat etmekte fayda var. Özellikle bu konularla ilgili önceden problem yaşayanlar kontrollerini aksatmasınlar. 

Bu dönemde enerji bedeninizi güçlendirmek ve koruyabilmek adına dua edebilir, meditasyon, nefes çalışmaları yapabilir, mantralar ve ses çanaklarından faydalanabilirsiniz. 

Bütünün hayrına olacak şekilde cesaretle düşlerinizin peşinden gitmeniz dileğiyle.

Sevgiler
Astrolog
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü
Derya Demirdelen Ozboz

Yorum