kapat× Destek
02.11.2017
Boğa Burcu'nda 4 Kasım Dolunayı

4 Kasım’da Boğa burcunun 11’58’ derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. 

Ay Boğa burcunda genel kural olarak mutludur çünkü aradığı huzuru, konforu ve güveni burada bulur ancak boğa burcundaki dolunaylar insanı zorlayabilir. 
Dolunay  sırasında Ay’ın Akrep’de ilerleyen Güneş’le yapacağı karşıt açı insanları korkularıyla, takıntılarıyla yüzleşmeye ve içlerindeki kötücül dürtülerle savaşmaya zorlayarak onlara değişme şansı sunar. 
Bu dolunayın konusu genel olarak maddi kaynaklarınız, güvenlik ihtiyacınız ve bu konularda yaşayacağınız sonuçlar olacak. 4 Kasım dolunayı Boğa burcunun Başak dekanında gerçekleşeceği için sağlık ve hizmet konularını da gündeminize taşıyacaktır. Özellikle boyun, boğaz enfeksiyonları ve tiroide dikkat etmenizi öneririm.

Ay bu dolunay sırasında Akrep burcundaki Jüpiter’le karşıt açı yapıyor. Harcamalarınızda, yeme-içmede, dünyevi zevklerinizi tatminde ve duygularınızı göstermede aşırıya meyilli olabilir ve sonradan pişman olabilirsiniz. 

Dolunay sırasında Neptün Ay’la sekstil, Güneş’le üçgen açı yapıyor olacak. İlahi yardım elini hissedebileceğiniz gibi kollektif bilinç okyanusuyla da iletişiminiz güçlenecek. Duygularınız kalbinizden ılık ılık akacak, hisleriniz ve yaratıcılığınız artacak ayrıca yardıma ihtiyacı olanlara karşı kendinizi daha müşfik hissedeceksiniz.

Ay’ın dolunay sırasında Pluto ile yapacağı üçgen açı güç ve korunma getiriyor. Yüksek mevkilerden yardım görebilir, projelerinizi gerçeğe dönüştürecek gücü bulabilirsiniz.

Dolunay evlilik ve anlaşmaları temsil eden Juno yıldızıyla üçgen açı yapıyor olacak. Bu dönemde bir çok insan ilişkisini bir adım ileri götürme kararı alabilir ya da evlenebilir. 

Dolunayın besleyici ve anaç Ceres’le yapacağı kare açı ilişkilerinizde aşırı verici olabileceğinizi ve bunun da karşınızdakini bunaltabileceğini söylüyor. Dolunay sırasında Venüs’ün Uranüs’le yapacağı tam karşıt açı her ne kadar Satürn onu tutmaya çalışsa da rutine binmiş bazı ilişkilerin özgürlük arayışıyla aniden bitebileceğini gösteriyor. 

Burcunuza ve yükselen burcunuza göre dolunayın burçları nasıl etkileyeceğini aşağıda okuyabilirsiniz.

KOÇ: Dolunay gelirler ve maddiyat eviniz olan 2. Evinizde gerçekleşecek. Çalışmalarınızın karşılığını parasal olarak alabileceğiniz bu dönemde aşırı harcamalardan da kaçınmanızı öneririm. 
BOĞA: Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz, gösterebileceğiniz, kendinizle ilgili değişiklikler yapabileceğiniz, yenilenebileceğiniz bu dönemde ilişkiler ve ortaklıklar adına da bir takım kararlar alabilirsiniz.
İKİZLER: Dolunay 12. Evinizde gerçekleşecek. Rüyalarınıza özellikle dikkat etmeniz gereken bu dönemde bilinçaltı ve şifa çalışmaları yapabilirsiniz. Sizden gizlenen bir olay açığa çıkabileceği gibi düşmanlarınızla da yüzleşebilirsiniz. 
YENGEÇ: Dolunay 11. Evinizde gerçekleşerek sosyal ortamlarda parlamanızı sağlayacak. Oldukça popüler olacağınız bu dönemde arkadaşlıklıklar önem kazanacaktır. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir idealiniz gerçekleşebilir.
ASLAN: Dolunay kariyer eviniz olan 10. Evinizde gerçekleşiyor. Çalışmalarınızın sonuçlarını alabilir, mevkinizde yükselebilirsiniz. 
BAŞAK: Dolunay 9. Evinizde gerçekleşiyor. Yurt dışına seyahat edebilir, vize işlemlerinizi halledebilir, yeni kültürleri tanımak isteyebilirsiniz. Basın-yayın ve yüksek öğrenimle ilgili işleriniz varsa bu dönemde sonuçlanacaktır.
TERAZİ: Dolunay 8. Evinizde gerçekleşiyor. Borçlar, krediler, başkalarının paraları ve mahkemeleri temsil eden bu evde uzun zamandır uğraştığınız krizlerle ilgili sonuç alabilirsiniz.
AKREP: Dolunay 7. Evinizde gerçekleşecek. İlişkiler, evlilikler ve ortaklıklar gündeminizde olacak. Süregelen ilişkilerle ilgili kararlar alabilir ya da ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz.
YAY: Dolunay 6. Evinizde gerçekleşiyor. Konularınız genel olarak sağlık ve günlük sorumluluklar üzerine olacak. Yeni bir beslenme düzenine başlayabilir, uzun süredir tedavi gördüğünüz bir hastalıktan şifalanabilirsiniz. 
OĞLAK: Dolunay eğlence, aşk ve çocuk eviniz olan 5. Evinizde gerçekleşecek. Yeni bir aşka başlayabilir, çocuklarınızla ilgili güzel haberler alabilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Kumar ve borsayla ilgili  bazı kazançlar olabilir. 
KOVA: Dolunay evinizi, ailenizi ve yuvanızı temsil eden 4. Evinizde gerçekleşiyor. Ailenizle ilgili konularla ilgilenebilir, taşınabilir ya da evinizde tadilat yaptırabilirsiniz. 
BALIK: Dolunay iletişim eviniz olan 3. Evinizde gerçekleşiyor. Küçük seyahatlere çıkabilir, yeni bir eğitime başlayabilir, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İletişim, internet ve sosyal medyayla ilgili işler yoğunluk kazanabilir.

 

Boğa’daki dolunayın sizlere aradığınız huzuru, bereketi ve aşkı getirmesi dileğiyle.

"Sevgi ve ışıkla..."

Astrolog 
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum