kapat× Destek
10.10.2017
Jüpiter Akrep Burcunda

10 Ekim’den itibaren Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter bu burçta 8 Kasım 2018’e kadar kalacak. Bu süreçten en çok etkilenecekler başta Akrep burçları olmak üzere yükselenleri ya da önemli gezegenleri Akrep burcunda olanlar olacak. 

Jüpiter dokunduğu yere bolluk, genişleme, büyüme, iyimserlik ve bereket getirir.  Önümüzdeki yaklaşık bir sene boyunca Jüpiter’i Akrep doğasıyla deneyimleyeceğiz. Doğum haritanızda Akrep burcu hangi evi yönetiyorsa sizler de bu büyüme ve genişleme etkisini bu evin temsil ettiği konularda yaşayacaksınız. 

Akrep burcu burçlar dünyasının şüphesiz en gizemli burcudur. Tutkulu duygular, derin ilişkiler, strateji, para, cinsellik, krizler, güçlü hisler, inatlaşma, kıskançlık ve dönüşüm kelimeleriyle Akrep burcunu betimleyebiliriz. 
Akrep burcu hiç bir burçta olmadığı kadar çok sembolü kendi içinde barındıran ve boyutlar arası hareket kabiliyeti olan bir burçtur. Akrep kişiliğini sembolize eden 4 hal bulunur ve her birinin ayrı ayrı özellikleri vardır; 

1-Akrep; herkesin az çok bildiği kendini sokan topraktaki Akrep evresi. Bu evredeki insan hırslı, kindar, tehlikelidir.
2-Yılan; şifacı akreptir. Hem zekasıyla insanları etkilemeyi ve kandırmayı, hem de bilgeliği temsil eder. Hem iyicil, hem de kötücül olabilir. 
3-Kartal; yüksek boyutlardan bilgi alabilir, bilge ve olgundur. 
4-Anka Kuşu; bu mistik kuş aydınlanmaya giderken bize rehber olur. Kendi ateşinden ve yıkıcılığından kaçamayan akrebin yanıp tutuşması ve küllerinden yeniden doğarak ölümsüz olması halidir.

Bir çok insan bu dönemde ruhsal gelişimlerini hızlandıracak eğitimler alacak, gizemli konulara yönelecektir. Özellikle Jüpiter burcu Akrep olanlar hele de açıları iyiyse çok büyük ödüllere hazırlıklı olmalı ve 12 yılda bir gelecek bu önemli zamanı iyi değerlendirmeli.

Burçlara göre Jüpiter’in etkilerini aşağıda sıraladım. Burcunuzu ve yükselen burcunuzu beraber okumanızı öneririm. 

Koç Burcu: Jüpiter kredileri, bankaları, başkalarının paralarını, mahkemeleri, gizli konuları, mirası temsil eden 8. evinize giriş yapıyor. Eşinizin gelirlerinde artış görülebilir, cinselliğe olan isteğiniz her zamankinden fazla olabilir, daha rahat kredi çekebilir, hali hazırdaki borçlarınızı ödeyip, bitirebilirsiniz. Sonuçlanmasını beklediğiniz bir dava lehinize sonuçlanabilir.

Boğa Burcu: Jüpiter ortaklık ve evlilik eviniz olan 7. evinize giriyor. Bekar olanlar uzun süreçli ciddi bir ilişkiye başlayabilir ya da evlenebilir. Evli boğalar ise eşlerinin gelirlerinde artış, işlerinde başarı görebilir, evliliklerinde daha huzurlu ve güzel zamanlar deneyimleyebilirler. Ayrıca kazançlı ortaklıklar ve antlaşmalar da gündeme gelebilir. 

İkizler Burcu: Jüpiter iş ve sağlık eviniz olan 6. evinize girecek. İş arayanlar yeni ve güzel bir iş bulabilir, işi olanlar ise daha iyi çalışma şartlarına kavuşabilirler. Her zamankinden daha sağlıklı olacağınız bu dönemde, var olan bir sağlık probleminizi de şifalandırabilirsiniz. Bu sene size şans getirecek küçük bir kedi ya da köpeği sahiplenebilirsiniz.

Yengeç Burcu: Jüpiter aşk ve çocuklar eviniz olan 5. eve giriş yapıyor. Kısmetleriniz kapınıza yığılabilir, aşk konusunda her zamankinden daha şanslı olacaksınız. Çocuk isteyen yengeçler çocuk sahibi olabilir, çocuğu olanlar onların güzel haberleriyle gururlanabilirler. Bu dönemde şans oyunlarına ve borsaya aşırı düşkünlük olabilir, temkinli davranmanızı öneririm. 

Aslan Burcu: Jüpiter aileyi, yuvayı, köklerimizi, evimizi temsil eden 4. evinize giriş yapıyor. Bu dönemde evinizi değiştirebilir, yeni bir ev alabilir, emlak işine girebilir, madencilikten ya da topraktan para kazanabilirsiniz. 

Başak Burcu: Jüpiter eğitimler, kardeşler, komşular, iletişim ve seyahat eviniz olan 3. evinize giriş yapıyor. Yeni bir eğitime, kursa başlayabilir, sosyal medya, dijital medya gibi alanlarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde kardeşlerinizle ilgili güzel haberler duyabilirsiniz ve karşınıza bir çok seyahat fırsatı çıkabilir.

Terazi Burcu: Jüpiter gelirlerinizi ve paranızı temsil eden 2. evinize giriyor. Bu dönemde gelirlerinizi arttırabilir, finansal fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınız da aynı oranda artabileceğinden dikkatli olmanızı öneririm. 

Akrep Burcu: Akrep burçları bu sene hayatlarının her alanında şans ve fırsatlarla kutsanacaklar. Aşk, yeni bir iş, çocuk, ev, kazanç artışı... Bütün istekleriniz Jüpiter tarafından desteklenecek. Bu dönemde Jüpiter’in genişletici etkisiyle kilo almaya meyilli olabilirsiniz, dikkatli olmanızı öneririm. 

Yay Burcu: Jüpiter bilinç altını, rüyaları, ruhsal çalışmaları ve gizli olanı temsil eden 12. evinize giriş yapıyor. Eli sopalı öğretmen Satürn 3 yıldır burcunuzda ilerliyordu ve sizi her açıdan sınadı ve zorladı diyebiliriz. Aralık ayında burcunuzu terk edecek olan Satürn ödüllerini de giderken vermeye başlayacaktır. Rüyalarınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gereken bu dönemde platonik aşklar gündeminizde olabilir. 12. Evde ilerleyen Jüpiter ruhsal korunma sağlayarak kendinizi yaradana her zamankinden daha yakın hissedeceğiniz bir dönem vaat ediyor.

Oğlak Burcu: Jüpiter arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi, dernekleri ve ideallerinizi temsil eden 11. eve giriş yapıyor. Hayallerinize ulaşmak için gereken fırsatlar ayağınıza gelecek. Bu dönemde güzel bir arkadaş çevresine girebilir, arkadaşlarınızdan yardım alabilir, yeni bir dernekte çalışmaya başlayabilir ya da yükselebilirsiniz. 

Kova Burcu: Jüpiter kariyer, iş ve statü eviniz olan 10. Evinize giriş yapacak. Yeni bir işe başlayabilir, kariyerinizde hızla yükselebilir, toplumsal tanınma sağlayabilir, isim yapabilirsiniz. Tepe noktanızda 12 yılda bir gerçekleşecek olan bu fırsat kazançlarınız da da artış sağlayabilir. 

Balık Burcu: Jüpiter üniversiteleri, uluslar arası ilişkileri, ticareti, basın-yayını, seyahati temsil eden 9. evinize giriş yapıyor. Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilir, yurt dışına seyahat edebilir ya da üniversite eğitimine başlayabilirsiniz. Bu dönemde yeni felsefeleri, dinleri ve kültürleri öğrenmeye merak salabilirsiniz. 

Jüpiter’in bilgeliği üzerinizde olsun...

Sevgi ve Işıkla
Astrolog
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum