kapat× Destek
04.10.2017
Koç Burcu Dolunayı

Ankara saatine göre İkizler burcu yükselirken Koç burcunun 12. derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. 

Dolunaylar başlattıklarımızın, yaptıklarımızın hatta düşündüklerimizin sonuçlarını aldığımız dönemlerdir ve dolunay’ın getirdiği yoğun enerjilerle başa çıkmak her zaman kolay olmayabilir. 

5 Ekimdeki dolunayı ateş elementine sahip Koç burcunun doğasıyla deneyimleyeceğiz. 
Koç burcu burçlar kuşağının enerjisi en yüksek, en cesur burcudur ve bizi kendi gücümüze güvenip harekete geçmemiz için zorlayacaktır. 

Bu dönemde fazla bireysel davranabilir, duygularımızda aşırı tepkisel olabilir ve karşımızdakiyle empati kurmakta zorlanabiliriz. Sinirlerimize hakim olmalı, inatlaşmamalı ve insanları kırmaktan kaçınmalıyız aksi takdirde 11. Evde gerçekleşecek bu dolunay bir çok arkadaşlığın da son bulmasına sebep olacaktır. Eğer çevremizdeki insanlarla uyumlu bir şekilde çalışabilir ve onları dinlemeyi öğrenebilirsek bu dolunay potansiyelimizi ortaya çıkartmak için bizlere güzel fırsatlar sunabilir. 

Dolunay sırasında İkizler burcu yükseldiği için kısa seyahatler gündeme gelebilir aynı zamanda iletişimin, telefon ve sosyal medya trafiğinin tavan yapacağını söyleyebiliriz.

Bu dolunayın en öne çıkan açısı karmik bir sayı olan 19 derecede tam kavuşum yapan Venüs ve Mars olacağı için ilişkiler ve aşkla ilgili çok önemli, tarihi olayların geliştiği, kararların alındığı bir zaman dilimi olabilir. Venüs- Mars kavuşumunun 2019 yılına kadar bir daha gerçekleşmeyeceğini hesaba katarsak bu kavuşumun enerjisini değerlendirmek isteyebilirsiniz. 

Bu günlerde doğacak çocuklar Venüs Mars kavuşumuna Terazi burcundaki Güneş’de eklenince büyüdüklerinde oldukça çekici ve güzel olacaklardır. Genel kural olarak ise dolunayda doğan erkek çocukları daha uyumlu, yumuşak huylu ve cömert olurlarken, dolunay sırasında doğan kızlar ise gergin ve tepkisel olurlar. 

Dolunayın Pluton’la yapacağı kare açı hayat yolunda dönüşümsel zorlu olayları işaret etmekte, böyle zamanlarda an’da kalmaya çalışın. Meditasyon yapmanızı, dua etmenizi, korunma dualarınızı okumanızı öneririm. Gayatri ve Moola mantra dinlemek de  dolunayın negatif etkilerini azaltacaktır. Sağlık alanında bu çalışmalar dolunay Koç burcunda gerçekleştiği için oluşacak baş ağrılarını ve migreni de hafifletebilir.

Sevgiler
Astrolog
Derya Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü


Sosyal Medya Hesaplarım;

                    

Yorum