kapat× Destek
Koc Burcunda Venus Retrosu

Venüs; 5 Mart- 15 Nisan arası pek de sevmediği Koç burcunda geri gidiyor olacak. Her bir buçuk yılda bir Venüs Güneşin 29 derece önüne geçer ve bu dereceden geri gitmeye başlar ta ki Güneşin tam 29 derece arkasına geçene kadar. 
Venüs uyum, güzellik, aşk ve para gezegenidir. Nasıl Merkür retrosunda iletişim problemleri yaşıyor, anlamakta ve anlaşılmakta güçlük çekiyor, seyahat etmiyor, evimize teknolojik aletler almıyorsak, Venüs retroyken de onun temsil ettiği konularda biraz durup düşünmemiz gerekir. 
 Yakın ilişkilerimizi inceleyeceğimiz ve yeniden değerlendireceğimiz bir döneme giriyoruz. Bu süreçte ani ayrılık kararı almayın, yeni bir ilişkiye başlamayın, düğün ve nişan yapmayın, ortaklık işlerine girmek için bekleyin derim.
 Geçmişte bıraktığınızı düşündüğünüz kırdığınız ya da kırıldığınız insanlar yeniden karşınıza çıkabilir ve yeniden bir araya gelme kararı alabilirsiniz. 
Bunun yaninda çok büyük ve lüks harcamalardan kaçının tabir yerindeyse aldığınız şeyler elinizde patlayabilir  ya da değerinden daha fazla ödeyebilirsiniz. Ekonomi  daha da kötüye gidebilir. Bunu destekleyen başka faktörlerde gök yüzünde mevcut. Mart ve Nisan zor geçecek gibi, paranıza sahip çıkın. Koc burcundaki en son tutulma yine 5 Mart 2009 yılında gerçekleşmişti. Düşünün bakalım Türkiye ve dünya ekonomisi nasıldı o yıl? 
 Ayrıca, estetik ameliyatlardan ve görüntünüzle ilgili radikal kararlar almaktan kaçının pişman olabilirsiniz. 
Venüs'ü natal haritasında retro olanlar için ise durum tam tersi gerileme onlara Venüsyen konularda çok büyük şans getirecek. 
 Bir de retro Venüs'ün rüzgarını arkanıza almanız için şöyle bir tavsiyede bulunabilirim.Diğer insanlar bu dönemde düşünmeden alış veriş yapacakları için, elinizde kalan ve bir türlü satamadığınız malları rahatça satabilirsiniz. 
 Son olarak, gezegenlerin geri hareketleri bize hızlandırılmış bazı dersler vererek düşünme ve kendimizi tanıma şansı yaratır. Yaşananları kabul edip, hiç bir ilişkinin mükemmel olmadığı bilinciyle size sağladığı ruhsal gelişime odaklanmanız ve farkındalık kazanmanız dileğiyle

Derya Ozboz

Yorum