kapat× Destek
Kova Burcunda Ay Tutulması

7 Agustos, Pazartesi günü İstanbul saatiyle 21.10'da Kova burcunun 15. derecesinde parçalı bir ay tutulması deneyimleyeceğiz. Kova burcunun 15. derecesi okült astroloji'de meleklerin kapısı olarak bilinir ve çok özeldir.

Şubat ayındaki güneş tutulmasıyla başlayan olayların ve çalışmalarımızın sonuçlarını görmeye başlayacağımız gibi  bitişler de yaşayacağımız bir tutulma bizleri bekliyor.

Tutulma sırasında Ay, karmayı, rüyalarımızı, bilinçaltımızı, hapishaneler, hastaneler gibi kapalı alanları temsil eden 12. Evde olacak. Güneş ise Aslan burcunda Ay'ın tam karşısında Mars'la kavuşmuş bir halde sağlığı, çalışanları, evcil hayvanları ve askeri personeli temsil eden 6. Eve yerleşmiş durumda. Marsiyen bir tutulma yaşayacağımız için duygularımız ve tepkisel davranışlarımız tavan yapabilir. 

Kova burcunun modern yöneticisi Uranüs ve klasik yöneticisi Satürn retro pozisyonda olduğu için zamanı gelen bir çok insanın ölüm haberini alabiliriz. Sağlıkla ilgili, evcil hayvanlarla ilgili problemler yaşayabiliriz. Hapishanelerle ve davalarla ilgili gelişmeler ve sonlanmalar olabilir.

15-16 Ağustos tarihlerine de özellikle dikkat çekmek gerektiğini düşünüyorum.  Tutulma sırasında 4. Evde olan Venüs'ün Pluto'ya, Jüpiter'e ve Neptün'e o günlerde yaptığı açılar T-square dediğimiz bir açı kalıbı oluşturacak ve bu sırada Mars'da  Pluto'ya şok etkili 150'lik açı yapıyor olacak. Çok büyük olmasa da yer kürede bazı sismik hareketlenmeler olabilir ya da silahlı kuvvetletlerle ilgili üzücü haberler alabiliriz.

Tutulma sırasında yükselen Balık burcunun yöneticisi Neptün birinci evde ve 13 Ağustos'da geri gitmeye başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür'e karşıt açı yapıyor olacak. Her hangi bir kontrat yaparken ve imza atarken aldanmalara ve kafa karışıklığına çok açık bir dönem olduğu için dikkatli olmanızı hatta mümkünse Eylül'e kadar beklemenizi öneririm. 

Son olarak tutulma haritasında insanları  mutlu edecek bazı talihli görünümlerde mevcut. Venüs'ün tutulma sırasında çok sevdiği Yengeç burcunda ve yuvayı temsil eden 4. Evde olması bu dönemde bir çok güzel yuvanın kurulacağını müjdeliyor. Ay'ın ve Güneş'in Jüpiter'e yaptığı güzel açılar ise eğer ahlaki kurallara uyarsak ve erdemli davranırsak bize Tanrı'nın mistik koruması altında olduğumuzu ve bolluk bereket enerjisinin hak edenlere verileceğini haber veriyor. 

Eğer evrensel akla güvenirseniz her bitişin aslında sizi meleklerin açtığı yeni bir kapıya götüreceğinden emin olabilirsiniz. 

Işık ve Sevgiyle

Karma Astrolog 
Derya Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum