kapat× Destek
13.06.2018
13 Haziran - PARLAK YILDIZLAR ARASINDA BİR YENİ AY

13 Haziran 2018 tarihinde Ankara merkezli haritada saat 22.42’de İkizler burcunun 22.44’ derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor.

Gökyüzünün belki de en yoğun olduğu, Merküryen yıldızların bolca bulunduğu bir alanda gerçekleşecek olan yeni ay bir çok şanslı yıldızla iç içe olacağı için genel olarak şanslı bir yeni ay diyebiliriz.

İkizler burcundaki yeni ay akıl, bilim, ilim, düşünce ve bilgiyi sentezlememizde ve edindiğimiz bu bilgileri doğru bir şekilde kullanarak yeni adımlar atmamızda, yeni kararlar almamızda bize destek verecek. İkizler burcunun kararsız yapısı fırsatların çifter çifter gelmesiyle de birleşince bu sıralar verdiğimiz kararları tekrar tekrar gözden geçirmek zorunda kalabiliriz.

Günümüz dünyasında ülkeler ve şirketler için en büyük zenginlik enformasyon yani bilgidir. İnsanların eğilimlerini, nelerden hoşlandıklarını, nelere ihtiyaçları olduğunu bilirseniz buna göre üretim ve dağıtım yapar  ürününüzü çeşitli pazarlama teknikleriyle insanlara satarsınız. Facebook, İnstagram, Google arama kayıtlarınız ve telefonlarınız sayesinde şirketlerin önceden büyük uğraşlar vererek ve büyük paralar harcayarak edindikleri bu bilgileri artık kendi ellerimizle onlara veriyoruz. İşte İkizler burcu her türlü iletişimi temsil ettiği gibi günümüz ticaretinin de vazgeçilmez burcu olmuştur. İşi Merkür yeni Jüpiter olabilir mi sorusuna getirmeden önce Merkür’ün kandıran, manipüle eden ve propaganda seven yanı nedeniyle Jüpiter’den oldukça farklı olduğunu belirtmeliyiz.

İkizler burcunda bilginin yanı sıra bu bilgiyle insanları kandırma ve manüplasyon da vardır. Tam da Türkiye’deki erken seçim öncesi böylesi bir yeni ay gerçekleşmesi politik arenada deyim yerindeyse propagandanın, bilgi kirliliğinin ve sahte vaatlerin gırla gideceği bir ortam oluşacağını gösteriyor bizlere. Yeni ayın olayları bulandıran Neptün’le yaptığı kare açı da kandırılmalara karşı dikkatli olmamız gerektiğini fısıldıyor kulaklarımıza.

Yeni ay burcunun yöneticisi Merkür’ün Uranüs’le yaptığı güzel açı teknolojik gelişmeleri özellikle de tarım ve çiftçilikle ilgili gelişmeleri destekler nitelikte. Kişisel anlamda ise yeni fikirler ve ilhamlar almamız kolaylaşabilir, hayatımızda eğitimle ilgili güzel gelişmeler olabilir diyebiliriz.

Yeni Ay bir çok sabit yıldızla kontakta olacak demiştik. Bu yıldızlar; Capella, Phact, Mintaka ve El Nath.

Her ne kadar Mintaka ve El- Nath yeni aya daha yakın olsa da bu alandaki en parlak ve güçlü yıldız olan Capella’nın etkisini küçümseyemeyiz. Bu yıldızın bir diğer adıda "Ayyuk" yıldızıdır ve ayyuka çıkmak deyimi buradan gelmiştir. 21.51’ İkizler burcundaki yıldız Merkür-Mars karakterindedir. İyicil, şans, zenginlik ve onur getiren bir yıldızdır. Araştırmacı ve eleştirel yapısıyla çevresine biraz huzursuzluk verse de iyicil tarafları daha çoktur. Capella’nın en büyük özelliği çocuk sahibi olmak isteyenlere çocuk vermesidir. Capella ay kavuşumunun olduğu geceler çocuk sahibi olmak için uygun zamanlardır. Bu yıldızın etkisiyle ikiz çocuk sahibi olma şansı da artacaktir. Bu yapıyı destekleyen bir diğer açı da yeni ayın Ceres astroidiyle yapacağı sektil açı. Ceres mitolojide kadınlık, annelik, doğurganlık, yeme-içme ve tarımla ilişkilendirilir ve yeni ayla yaptığı olumlu açı bu alanlarda güzel ve bereketli gelişmeleri de beraberinde getirebilir.

Phact Yıldızı; 22.09’ derecesinde Merkür ve Venüs karakterinde bir yıldız olup fayda, umut, artistik yetenekler ve güzel şans verir.

Mintaka Yıldızı; ikizlerin 22.24 derecesindedir. Satürn- Merkür karakterindedir ve iş hayatında, poltikada yükselme ve iyi şans verir.

El Nath Yıldızı: ikizlerin 22.35 derecesindedir. Mars-Merkür karakterindedir ve şans verir. Özellikle çiftçilere uğur gerirdiği söylenir. Dik başlılık, inatçılık ve başarının çalışarak gelmesi vardır.

Yeni Ay’ın evlilik Asteroidi Juno ile sekstil açısı evlilikleri ve yeni ortaklıkları destekleyecektir. Venüs’ün anaretik dediğimiz 29 derecede olması ise ilişkileri özellikle de yengeç burcunun temsil ettiği aile ile ilişkileri zorlayabilir. Sevme, sevilme ve ilgi görme ihtiyacımız her zamankinden fazla olabilir. 

Haritada dikkat çeken diğer noktalar ise yeni ayın Mars’a yaptığı 135’lik kaza açısı dediğimiz açı ve Pluto’ya yaptığı süpriz, beklenmedik, yıkıcı olayları da beraberinde getirebilen 150 derecelik açı. Bunlara oldukça yavaşlamış olan Mars’ın Güney Ay Düğümüyle yaptığı kavuşumda eklenince özellikle global anlamda terör, savaş ve kaza gibi yıkıcı olayları, halk hareketlerini bekleyebiliriz. Kişisel anlamda ise bu kavuşum eskiden gelen bir sevgiliyle yaşanacak tutkulu dakikaları gösterebileceği gibi geçmişten gelen bir düşmanla yüzleşme de getirebilir.

Gerçekten oldukça hareketli, haberlerin ve fikirlerin havalarda uçuştuğu bir döneme giriyoruz. Bu dönemde şanslı yıldızların da etkisiyle sakin kalan, aklını ve mantığını kullanarak harekete geçen ve doğruluktan şaşmayan kazanır.

Yüreğiniz sevgi ve ışıkla dolsun
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum