kapat× Destek
Sutralar

SUTRA anlamı olan mantradır. Mantranın kendi başına anlamı yoktur. Sadece bir sestir, bir titreşimdir. Seste şifrelenmiş bir niyet olduğunda, ‘SUTRA’ haline gelir. ‘SUTRA’ aslında ruhtaki dikiştir ve dikiş, niyetin parçasıdır. İşe yaramaları için, ‘SUTRA’ların anlamlarını bilmeniz gerekmez. Bunlar, DOĞANIN ANLAM YÜKLENMİŞ SESLERİDİR. Siz anlamasanız bile, RUH onların anlamlarını anlayacaktır.

Senkro-kadere giden yolu ‘SUTRA’lar ve mantralar oluşturur.

Binlerce yıldır başarıyla kullanılan sizi senkro-kaderinize taşıyacak 7 SUTRA’dan 5 ncisi  ‘Moksha’ (MOKE - shah) dır; “Duygusal açıdan özgürüm.”

Dışsal gerçekliğin içsel gerçeklikten ayrılamayacağını, Evren’in gerçekte genişletilmiş vücudumuz olduğunu anladığımızda, içimizdeki olumsuz enerjinin yıkıcı olduğu gerçeği netleşir. Duygusal karmaşa, arzularımızın gerçekleşmesi için büyük bir engeldir. Fakat, olumsuz enerjiyi yüksek farkındalık seviyesine dönüştürmek mümkündür.
‘Moksha’ kelimesi “özgürlük” anlamına gelir. Bu ‘SUTRA’ içinizde yankılandığında, “Duygusal olarak serbestim. Ruhumun melodramla bağlantısı kesilmiştir. Kızgınlıktan, yakınmadan, nefretten, suçluluktan, bencillikten ve kendine acımadan özgürüm. Kendime gülmeyi başarabiliyorum. Hayattaki mizahı görebiliyorum” İfadesini taşır.
Eninde sonunda duygusal özgürlük, psikolojik ve ruhani özgürlüğe yol açar. Gerçekte sadece iki duygu vardır: “ZEVK ve ACI” – ya acıtır ya iyi hissettirir. Durumları zevk veya acı olarak yorumlayan EGOdur.
Gereğinden fazla ZEVK, bağımlılığa neden olur. Gereğinden fazla ACI da, hayat zevkinizi gölgeler.

Duygusal acının aldığı şekil, beklediğinizden farklı olabilir, fakat uykusuzluk, hastalık, endişe veya depresyon olarak yüzeye çıkar. 

Belki de en yıkıcı duygu, “ÖFKE”dir. Öfke, bizi diğerlerine zarar vermeye sevk eder ve birlik bilincine ve aydınlanmaya giden yolun tersine yönlendirir. Öfke, sadece EGOyla alakalıdır. Sizi uyum ve aydınlanmadan uzaklaştırır, sizi EVREN’in DÖNÜŞÜM MESAJLARINA KAPATIR..

Öfkeyi açığa çıkarmak işe yaramaz, aksine büyümesini sağlar. Öfke açığa çıktıktan sonra, mümkün olduğunca olumlu bir yolla üstesinden gelinmelidir. Amaç öfkeyi tetiklememek veya gömerek öldürmeye çalışmak DEĞİL; ÖFKEYİ KENDİ İÇİMİZDE DÖNÜŞTÜRMEKTİR..!..

Duyguları dönüştürmenin ilk adımı, hissettiklerinizin sorumluluğunu almaktır. Sorumluluk almak için, duygunun farkına varmalısınız. Ne hissediyorsunuz? Bu olumsuz duyguyu, vücudunuzun neresinde hissediyorsunuz? Duyguyu tanımlayabildiğinizde, ONA TANIK OLUN! Başka bir insanın içine bakıyormuş gibi, olabildiğiniz kadar tarafsız olun. ÖFKE, ACI tarafından tetiklenir. Acınızı, bu tarafsız bakış açısından tanımlayın.

Acı, bu yolla belirlendikten sonra, açığa çıkarın ve acıyı paylaşın. Acı dolu deneyimi, yeni bir farkındalığa dönüştürün. Sonunda acıyı, sizi ruhani bir aydınlanmaya götüren bir adım olarak kutlayabilirsiniz. Acıyı bu yolla kabul ettiğinizde, DUYGUSAL KARMAŞA YOK OLUR ve uyuma giden yol tekrar netleşir. 

‘Moksha’ (MOKE - shah) dır; “Duygusal açıdan özgürüm.”
 
Dengenizi kaybettiğinizi hissettiğiniz her an, bu ‘SUTRA’ ifadelerini okuyabilirsiniz. Ellerinizin arasında, mucizelerin yaratılması için gereken malzemeler duruyor..!!..

Dr. Deepak Chopra –‘YETER Kİ İSTE

Yorum