kapat× Destek
Terazi Burcunda Dolunay

11 Nisan’da Terazi burcunun 21. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Terazi burcunu Venüs yönetir ve iliskileri, dengeyi, evlilikleri, ortakliklari, yasal süreçleri, anlaşmaları simgeler. Venüs dolunay sirasinda yaralı şifacı Chiron’la kavuşumda geri hareket ediyor ve geri giden Satürn’e de kare açı yapıyor. Dolayısıyla ana konumuz ilişkiler olacak ( sevgili, eş, komşular, patron, iş arkadaşları, akrabalar...) ve sınav sonuçlarımızı alacağız.

Baş oyuncumuz Ay dolunay sırasında Jüpiter'le kavuşum yapıyor. Aslinda bu durum şans gezegenini ayın o güzel ışığıyla nurlandırıyor ve  jupiter'le ilgili bütün konularda şans getiriyor. Bunlar; yurt dışı, yayıncılık, yüksek ogretim, uluslararasi ticaret ve dini konular, yerler... Sorun şu ki Jüpiter geri hareket ettigi için yüzde elli çalışıyor ve Jupiter Ay kavuşumunun karşısında süprizler ve şimşekler kralı Uranüs Güneş’le kavuşmuş durumda. Bir de bunlara yer altı, ölüm, doğum ve dönüşüm gezegeni Pluton kare yaparak ben burdayım diyor. 

Meali; şimdiye kadar ertelediğiniz, ötelediğiniz, görmezden geldiğiniz bütün sorunlar, sorumluluklar ve alinmasi gereken kararlar eğer gereken degişimleri daha önceden yapmadıysanız isteseniz de istemeseniz de karşınıza çıkacak ve sizi buna zorlayacak. Hoşlanmadiginiz ve beklemediginiz bitişler, yol ayrımları ve bunun sonucunda yep yeni bir hayat yolu bu dolunayla tetiklenecek. 

Ay düğümleri burç değistirirken artik net bir karar verme zamanı. Ne yapmak istiyorsun, evren senden ne istiyor, hayat amacin ne? Bu ay icimize dönüp bunları cevaplandirmak görevimiz.

Hareket etmek için acele etmeyin çünkü Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn hala retro. Venus ayın ortasinda, Merkur ise 3 Mayis’da ileri hareket etmeye başlayacak. Biraz daha sabredin, izleyin. Bu ay cok degisik, zorlu ve stresli olaylara tanık olabilirsiniz. Yaradana güvenin, akışa bırakın ve esnek olun.

Siz kendinizden, olaylar karşısında vereceğiniz tepkilerden ve hatta düşündüklerinizden bile yüzde yüz sorumlusunuz. 
Sorumluluğunuzun bilincinde olun çünkü evrensel sistem fizik kurallari gibi, matematik gibi şaşmaz kanunlarla işler. 
Duygusal ve tepkisel davranabilirsiniz, sağlığınız etkilenebilir. O yüzden özellikle dolunay haftasinda kendinize zaman ayırın, şükür edin, hizmet edin, merhametli olun ve korunma dualarınızı okuyun. 

Sürpriz firsatlar, aklınıza gelen güzel fikirler kozmik zihnin bu dolunayda size hediyeleri olacak. Sadece bunları değerlendirmek için Mayis ayının ortasindan sonrayı bekleyin ve değişimlerden ve ani kararlardan kaçının. 

Son olarak “Kun Fe Yekun” yani “Ol Der Ve Olur”

Sevgiler
Derya D. Ozboz

Yorum