kapat× Destek
08.11.2017
Venüs Akrep

Venüs klasik astroloji’de yöneticisi Mars olan Akrep burcuna girdi. Venüs burada zararlı kabul edilir, kömürdür daha. Ezoterik astroloji de Venüs’ün taşı pırlantadır ve kömürün pırlanta olması için çok yüksek ısıda yanması ve basınç altında kalması gerekir. Venüs burcunuz Akrepse sevgi, aşk ve paylaşım  krizleriyle yanar, dönüşür kalbiniz. Burada Venüs’ün konumu ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar bizler için çok önemli yol göstericidir. 

Peki Venüs Akrep ne sever?

Manyetik çekiciliğiyle karşısındakini etkilemeyi sever, gizem sever, tutku sever, seks sever, manüplasyon sever, sevdiğini dibine kadar sever ama sevgisini göstermeyi sevmez ya da gösteriş şekli yanlıştır. Duygularını çok derin yaşar ama gerçek anlamda yakınlaşmaktan kaçınır. Kıskançtır, gizli ve tabu ilişkilere meyillidir.

Akrep Venüsünüz varsa sanata yönelmeli, yaratıcı faliyetlerde bulunmalı, sevginizi açık kalplilikle göstermeli ve dürtü kontrolü sağlamaya çalışmalısınız. Ayrıca kadınların pırlanta takması zarar görmüş bir Venüs’ün ilacı olabilir. 

7 Kasım’dan itibaren Akrep burcunda yol almaya başlayan Venüs Jüpiter’le kavuşum yapacağı için  bu sefer bizlere güzel, şanslı, aşkı ve sevgiyi doya doya yaşayabileceğimiz bir dönüşüm şansı vaat ediyor. Bu dönemde eğer devam eden bir ilişkiniz varsa uzun zamandır görmezden geldiğiniz sorunların köküne inebilir ve çözmeye çalışabilirsiniz. 
Yeni başlayacağınız ilişkiler ise Venüs’ün Akrep doğasından dolayı ileride beklediğinizden farklı gelişebilir, dikkatli olmakta fayda var.

Venüs burcu Akrep olan ünlülerden Jim Morrison, Berlusconi, Katie Holmes ve Leonardo DiCaprio sayılabilir.

Önemli günlere gelince;

8 Kasım’da Ay Sirius’la kavuşum yapacak ve mistik bir su üçgeni oluşturacak. Dua etmek, dilek dilemek, şifalanmak ve meditasyon yapmak için değerlendirebileceğimiz yüksek enerjili bir gün.

13 Kasım’da Venüs ve Jüpiter tam kavuşum yapacak. Ay ve Güneş’in açılarınında iyi olduğu bu günü hem aşk ilişkileri için, hem de parasal ve finansal yatırımlar için kullanabilirsiniz. Özellikle Akrep, Balık, Yengeç, Başak ve Oğlak burçlarına şans getirecek bu görünüm genel olarak bütün burçları iyi etkileyecek. 

Not: Astro sitesine giderek, doğum bilgilerinizi yazabilir ve Venüs burcunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Astrolog
Derya D. Ozboz
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

Yorum