kapat× Destek
Yay Burcunda Dolunay

9 Haziran'da Yay burcunun 18 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. 

Hem kişisel anlamda hem de kollektif olarak karmanın şarkısını dinleyeceğimiz bir dolunay yaşayacağız. Yay burcu özgürlügü, adaleti, umudu, dini kurumları, basın-yayını, yüksek öğrenimi ve bilgeliği temsil eder. 

Dolunay borçlar evi olarakta bilinen 8. Evde gerçekleşiyor. Dolunay'ın kurallar, görevler ve ödevler gezegeni Satürn'le kavuşması gönlümüzü biraz daraltabilir. Kendimizi depresif hissedebilir ve Yay'ın o pozitif enerjisini pek duyumsayamayabiliriz. 
 
Bir haftadır etkisini hissettiğimiz ve yaklaşık bir hafta daha sürecek bu dönemde sonlandırmamız gereken ama görmezden geldiğimiz konular yeniden gündeme gelecek ve karmik borçlarımız ve kazanımlarımız ayna gibi karşımıza çıkacak. 

Şubat ayından beri geri hareket eden Jüpiter 11 Haziran'dan itibaren ileri harekete geçerek kaçırdığımız bazı şansları yeniden karşımıza çıkarabilir. Eğer bırakmayı öğrenebilirsek ve muhasebemizi iyi yaparsak bu dolunayla çözüm bulamadığımız konular aydınlağa kavuşabilir ve jüpiter'le özgürleşebiliriz.

Şiddet, kindarlık, bağnazlık yerine özgür düşünceyi, öğrenmeyi, empatiyi, merhameti ve ruhsal gelişimi seçersek hem kişisel hem de kollektif alanda Yay burcunun olumlu enerjilerini hayatımıza çekebiliriz. 

Karma Astrolog 
Derya Ozboz

Yorum